Opakowania spożywcze – jakie wymagania muszą spełniać?

Opakowania spożywcze – jakie wymagania muszą spełniać?
News

Opakowania spożywcze – jakie wymagania muszą spełniać?

W Prost-Key jesteśmy w stanie projektować i tworzyć opakowania tekturowe, które są w stu procentach dostosowane do potrzeb klientów. Dbamy przy tym o to, aby każdy etap produkcji był przeprowadzany zgodnie z najwyższymi standardami i spełniać oczekiwania klientów pod kątem trwałości, funkcjonalności oraz designu wyrobów. Dlatego też jesteśmy w stanie zaoferować Ci również wysokiej klasy opakowania spożywcze, które spełniają wszelkie niezbędne wymogi. Jakie? Sprawdź!

Opakowania spożywcze z certyfikatem ISO 22000!

Opakowania spożywcze pełnią bardzo ważną rolę – ich celem jest przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie produktów żywnościowych, które muszą być prawidłowo przechowywane, magazynowane oraz transportowane. Dlatego też muszą spełniać określone wymogi, o co zadbamy oczywiście w Prost-Key. Na co możesz liczyć, wybierając opakowania spożywcze od naszej firmy?

Po pierwsze – solidność i odpowiednie zabezpieczenie towaru

To oczywiście najważniejsza kwestia – zanim produkt dotrze z fabryki na półkę sklepową, minie wiele czasu. Dlatego też opakowanie spożywcze musi być odpowiednio trwałe, by skutecznie zabezpieczać zawartość. W Prost-Key stosujemy wariant wytrzymały, ekonomiczny i ekologiczny, a więc opakowania tekturowe, które z jednej strony odpowiednio zabezpieczą żywność przed czynnikami zewnętrznymi, a z drugiej umożliwią jej bezpieczne transportowanie.

Takie rozwiązania sprawdzają się doskonale w branży spożywczej, a są wybierane przez przedsiębiorców również ze względu na uniwersalność zastosowania (dowolność kształtów czy wymiarów pudełka), jak również atrakcyjne ceny. No i oczywiście nie bez znaczenia jest brak szkodliwości takich opakowań spożywczych dla środowiska naturalnego – są w stu procentach EKO!

Po drugie – atrakcyjny design

Opakowania spożywcze muszą z jednej strony być skutecznym zabezpieczeniem dla produktu, a z drugiej sposobem na jego skuteczniejszą promocję. Dlatego też powinny być eleganckie i dopasowane do potrzeb przedsiębiorcy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jakie stosujemy w Prost-Key, dajemy naszym klientom możliwość zaopatrzenia się w opakowania, które są wartościowe pod względem marketingowym – dzięki swojej ponadprzeciętnej estetyce są w stanie przyciągać wzrok, a także budować pozytywny wizerunek marki.

Oczywiście to od Ciebie zależy jaki będzie kształt czy wymiar opakowania, jakie kolory na nie naniesiesz czy jakie treści oraz grafiki będą je zdobić. Daje Ci to niemal nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o promowanie wyrobów.

Po trzecie – odpowiednie oznakowanie

Opakowania spożywcze powinny posiadać niezbędne oznakowanie, odnoszące się do konkretnego rodzaju żywności, a także zawierać np. skład produktu, istotny dla klienta. (jest tego trochę więcej niż skład, regulują to przepisy) Dzięki nowoczesnym technologiom nadruku, jakie stosujemy w Prost-Key, jesteśmy w stanie zadbać również o tę kwestię, co również nie jest bez znaczenia.

Zapraszamy więc do zapoznania się z naszymi realizacjami i kontaktu ze specjalistą – dzięki temu zaopatrzysz się w nowoczesne opakowanie spożywcze, które będzie w stu procentach dopasowane do Twoich potrzeb oraz celów biznesowych.

Co  istotne nie produkujemy opakowań do bezpośredniego kontaktu z żywnością, a jedynie do pośredniego kontaktu.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *