OCHRONA ŚRODOWISKA

W Prost-Key działamy odpowiedzialnie

karsten-wurth-UbGYPMbMYP8-unsplash-1

W PROST-KEY Packaging mamy świadomość,że nasze działania mają wpływ na planetę. Dbamy o to, by zminimalizować negatywny wpływ na środowisko.

Przy projektowaniu naszych opakowań stosujemy zasadę ograniczenie zużycia surowców. Korzystamy z surowców pochodzących z certyfikowanych źródeł (certyfikat FSC®), a także z materiałów pochodzących z recyklingu.

Od lat dbamy o odpowiednią segregację odpadów. Niewykorzystane arkusze i odpady produkcyjne są prasowane , a następnie oddawane do papierni w celu ponownego przetworzenia.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz proces produkcji oraz produkty były jak najbardziej przyjazne dla środowiska.

innowacyjne opakowania
Recykling
Nasze opakowania nadają się do powtórnego przetworzenia.
segregacja
Segregacja
Dbamy o to, by powstałe przy produkcji opakowań odpady trafiały do odpowiednich pojemników.
ekologia
Racjonalność
Racjonalnie gospodarujemy zasobami.
ekologia
Ekologia
Korzystamy z ekologicznych surowców: zarówno papierów, jak i farb.
trzy
Świadomość
Na terenie naszego zakładu, do użytku pracowników, znajdują się ekologiczne kosze do segregacji odpadów.
fsc-nowyy-png-3
Fsc
Kupujemy surowce z certyfikatem FSC, co oznacza, że zostały pozyskane w ramach odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

Ekologiczne rozwiązania

W obecnych czasach opakowania wykorzystuje się masowo, zarówno w krajach wysokorozwiniętych jak i w krajach rozwijających się. Są one tak mocno zakorzenione w naszym codziennym życiu, że funkcjonowanie bez nich nie byłoby w dzisiejszych czasach możliwe. Spełniają wiele funkcji: ochronną, transportową, informacyjną i marketingową. Jednocześnie są źródłem wielu zagrożeń cywilizacyjnych. Po pierwsze przyrastające w szybkim tempie hałdy zużytych opakowań, zanieczyszczone lasy, morza, jeziora, „fruwające” opakowania foliowe. Po drugie nadmierne zużywanie zasobów naturalnych, wody, nie wspominając już o emisji CO2.

diagram

Faktem jest, że z każdym rokiem produkujemy coraz więcej śmieci. Najnowsze dane (GUS ) mówią, że przeciętny Polak wytwarza rocznie 315 kg, na tle krajów Unii Europejskiej plasujemy się na 14 miejscu. Wg Banku Światowego, w 2050 mieszkańcy globu będą wytwarzać aż 3,4 mld stałych odpadów. Jednym ze sposób na zmniejszenie liczby zalegających śmieci jest recykling, czyli ponowne ich wykorzystanie. Do ponownego użycia nadają się m.in. papier, szkło, drewno, plastik, metale. niektóre z nich mogą być przetwarzane nawet kilkukrotnie , m.in.. papier.

Opakowania produkowane z papieru i tektury wydają się być najbliżej koncepcji opakowań przyjaznych środowisku. Wykonane są z materiałów:

 naturalnych
 odnawialnych
 nadających się do recyklingu

Do produkcji opakowań wykorzystuje się, w zależności od specyfiki opakowania oraz jego przeznaczenia, papiery celulozowe oraz papiery makulaturowe. Stosowanie materiałów z udziałem włókien wtórych pozwalana na ponowne wykorzystanie cennego surowca, a także przyczynia się od ochrony środowiska. Z jednej tony makulatury uzyskuje się tyle samo papiery co z 17 drzew. Ponadto wykorzystując surowce makulaturowe oszczędzamy wodę i prąd niezbędne do produkcji papieru, a także zmniejszamy emisję CO2. W branży papierniczej i opakowaniowej ważne jest każde włókno, czy to pierwotne czy też wtórne, ponieważ zarówno jedno jak i drugie można wykorzystać do produkcji. Jest to idealny przykład modelu gospodarki o obiegu zamkniętym.

Email: info@prostkey.pl
Telefon: +48 87 737 12 30