RODZAJE TEKTUR

Rodzaje tektur

W Prost-Key do produkcji wysokiej jakości, trwałych opakowań wykorzystujemy tekturę falistą i litą.
Tektura to najgrubszy materiał papierniczy, który może mieć do 4 mm grubości. Składa się z naprzemiennie ułożonych oraz sklejonych warstw linerów - płaskich oraz pofalowanych. Tektura falista może mieć dwie, trzy, cztery, pięć, siedem lub dziewięć takich warstw. Wykorzystujemy ją do produkcji opakowań o różnych właściwościach - determinuje je wysokość fal, wśród których wyróżniamy:
fale B - grubość od 2,5 do 3 mm,
fale C - grubość od 3 do 3,7 mm
fale E (mikrofale) - grubość od 1,1 do 1,7 mm
fale F (mikrofale) - grubość od 0,6 do 1,1 mm.
Spotyka się również wykorzystywanie tektury falistej z falami: D, K, A, G, N, O. Jednymi z najważniejszych cech powyższych fal są (obok wysokości fali) podziałka fali i współczynnik pofalowania. W Prost-Key wykorzystujemy do produkcji opakowań mikrofalę F. Aż 50% materiałów potrzebnych do jej wytworzenia pochodzi z recyklingu, a wykonane z niej opakowania mogą być również przetworzone.
Im wyższa fala, tym tektura będzie sztywniejsza i zastosuje się ją np. do produkcji kartonów, których przeznaczeniem jest ochrona produktu. Natomiast tekturę z niższą falą charakteryzuje odporność na zgniatanie oraz przebicie, dlatego będzie świetnym materiałem do produkcji opakowań, które wymagają zadrukowania. Ten rodzaj tektury można wykorzystać również jako wypełniacz paczki, a jego znaczącą przewagą nad folią bąbelkową jest biodegradowalność.
Tektura lita występuje w wersjach aż do 11 mm grubości i tym sposobem zyskuje 1 miejsce wśród materiałów papierniczych, gdy mowa o grubości. W Prost-Key wykorzystujemy tekturę pozyskiwaną z recyklingu, więc materiał jest przyjazny środowisku. Najczęściej znajduje zastosowanie przy produkcji pudeł.
Email: info@prostkey.pl
Telefon: +48 87 737 12 30