Opakowania kartonowe – 5 najważniejszych zalet

Opakowania kartonowe – 5 najważniejszych zalet
News

Opakowania kartonowe – 5 najważniejszych zalet

Prawidłowe zapakowanie produktu ma kilka celów – przede wszystkim zadbanie o to, aby był on odpowiednio zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi, a do tego prezentował się na tyle okazale, by potencjalny klient zechciał sięgnąć po niego ze sklepowej półki. Szczególnie dużą popularnością wśród właścicieli przedsiębiorstw cieszą się opakowania kartonowe, które mają kilka zalet. Oto 5 najważniejszych!

Po pierwsze – skuteczne zabezpieczenie produktu

Opakowania kartonowe, choć niektórym osobom mogłoby się wydawać inaczej, są niezwykle wytrzymałe. Stworzone z tektury o odpowiedniej grubości mogą służyć zarówno do magazynowania produktów w trudnych warunków, jak również ich transportowania. Dzięki swoim parametrom skutecznie zabezpieczają więc towar, chroniąc go zarówno przed czynnikami atmosferycznymi, jak również uszkodzeniami mechanicznymi.

I co najważniejsze – sprawdzają się w tej roli znakomicie, stanowiąc doskonałą alternatywę np. dla droższych opakowań, które wykonane są z tworzyw sztucznych.

Po drugie – ekologiczność

Opakowania papierowe, z tektury, wydają się być najbliżej koncepcji opakowań przyjaznych środowisku. Wykonane są z materiałów naturalnych, odnawialnych, nadających się do recyklingu. Papier jest surowcem, który można powtórnie przetworzyć kilkukrotnie. Do produkcji opakowań wykorzystuje się, w zależności od specyfiki opakowania oraz jego przeznaczenia, papiery celulozowe oraz papiery makulaturowe. W branży papierniczej i opakowaniowej jest ważne każde włókno, czy to pierwotne czy też wtórne, ponieważ zarówno jedno jak i drugie można wykorzystać do produkcji.

Po trzecie – niska cena i duża różnorodność

Nie ulega wątpliwości, że to opakowania kartonowe są jednymi z tych najtańszych – szczególnie, kiedy ich ceny porównamy do innych opakowań, w tym plastikowych, metalowych czy drewnianych. Dzięki temu przedsiębiorca jest w stanie zamówić bardzo duży nakład produktów i nie obciążyć za bardzo budżetu swojego przedsiębiorstwa.

Warto również dodać, że właściciel firmy może w niskiej cenie zakupić różne rodzaje opakowań kartonowych – fasonowe, kaszerowane, klapowe i inne. To z kolei daje mu możliwość dostosowania rozwiązań do własnych potrzeb oraz celów biznesowych.

Po czwarte – skuteczna promocja oferty

Niewątpliwą zaletą opakowań kartonowych jest również to, że mogą skutecznie przyczynić się do promocji przedsiębiorstwa. Przede wszystkim dlatego, że posiadają różne kształty, wymiary i można nanosić na nie rozmaite grafiki czy treści reklamowe. To z kolei daje przedsiębiorcom niemal nieograniczone możliwości we wspieraniu działań marketingowych.

Zasada jest prosta – im bardziej atrakcyjne opakowanie, tym chętniej sięgnie po nie klient. Warto więc zadbać o to, aby było ono oryginalne i estetyczne.

Po piąte – możliwość ich personalizacji

A w tym pomoże bez wątpienia możliwość dowolnej personalizacji takiego opakowania kartonowego. W Prost-Key zapewniamy możliwość tworzenia rozwiązań w oparciu o pomysły i projekty klientów, a także doradztwo w zakresie wyglądu opakowań. Korzystając z naszych rozwiązań możesz nie tylko zwiększyć sprzedaż swoich produktów, ale również wzbudzić emocje u klienta, wyróżnić się na tle konkurencji oraz zbudować pozytywny wizerunek marki.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.