Ekologia a opakowania z tektury

Ekologia a opakowania z tektury
News

Ekologia a opakowania z tektury

Jako producent dążymy do tego, aby nasze opakowania, w jak najmniejszym stopniu oddziaływały na środowisko. Przy każdym projekcie dążymy do optymalizacji materiału a także nadruku. Do produkcji opakowań wykorzystujemy zarówno surowce pierwotne, jak i materiały pochodzące z recyklingu.  Dlaczego warto stawiać na opakowania kartonowe?

Opakowania kartonowe, czyli w zgodzie z naturą

Oferowane przez Prost-Key opakowania kartonowe, tworzone są z tektury – najbardziej trwałego produktu papierniczego, który odznacza się dobrymi parametrami wytrzymałościowymi i jest niezwykle elastyczny w zakresie tworzenia różnego rodzaju rozwiązań. Tektura pozwala na produkcję opakowań kartonowych o bardzo zróżnicowanych parametrach, które jesteśmy w stanie dostosowywać do indywidualnych potrzeb każdego Klienta.

Z czego wynika ekologiczność tektury? Oczywiście z tego, że powstaje ona z materiałów naturalnych i odnawialnych, które w późniejszym czasie można przetworzyć i ponownie wykorzystać. Po zakończeniu użytkowania opakowania albo innego produktu kartonowego, wystarczy wyrzucić go do specjalnego pojemnika na odpady,

Cykli żywotności papieru określa się na 6-7razy. Czyni to tekturę rozwiązaniem idealnym, który znajduje niezwykle szerokie zastosowanie – również w produkcji opakowań kartonowych.

 

Nie tylko ekologia

Oczywiście opakowania tekturowe to nie tylko rozwiązania ekologiczne, choć jest to ich bardzo duża zaleta. Oprócz tego zapewniają wiele innych korzyści, dzięki czemu cieszą się tak dużą popularnością. Należą do nich przede wszystkim:

  • trwałość – opakowania kartonowe są odporne nawet na czynniki zewnętrzne, dzięki czemu skutecznie chronią zawartość;
  • łatwość użytkowania – można je swobodnie składać i rozkładać, a do tego nie zajmują wiele miejsca;
  • uniwersalność zastosowania – mogą być dedykowane rozmaitym wyrobom, podnosząc ich estetykę;
  • elegancki wygląd – tektura może być dowolnie zdobiona, a dzięki nanoszonym na niej nadrukom, jest w stanie skutecznie wyróżnić przedsiębiorstwo na tle innych;
  • elastyczność – dzięki właściwościom tektury możemy za jej pomocą tworzyć różnego rodzaju opakowania, które są w stu procentach dopasowane pod względem parametrów i designu do potrzeb każdego Klienta.

Chcesz postawić na sprawdzone opakowania tekturowe? Sprawdź naszą ofertę i zamów produkt, który spełni Twoje oczekiwania!